Bagaż podręczny

Bagaż podręczny to najczęściej jedyny bagaż, jaki możemy wziąć ze sobą do środka samolotu. Głównie dlatego bardzo ważne jest odpowiednio się spakować, tym bardziej, że w większości przypadków bagaż podręczny nie wymaga od nas dodatkowych kosztów. Pomóc w pakowaniu może portal BiletyLotnicze-24.pl, gdzie znajdziemy wiele przydatnych informacji w tym temacie. Warto więc zabrać ze sobą tylko te rzeczy, których na pewno będziemy potrzebować. Do takiego bagażu warto spakować wszystkie przewożone przedmioty, mające dla nas większą wartość, jak na przykład biżuteria czy dokumenty, ale też delikatny sprzęt – laptop czy aparat fotograficzny, gdyż dzięki temu mamy pewność, że te rzeczy są blisko nas i nie powinno nic im się stać w trakcie lotu.

Jakie wymiary ma bagaż podręczny?

Wymiary zależą od regulaminu danej linii lotniczej, gdyż każda linia samodzielnie ustala wymiary danego bagażu. Najczęściej spotykane wymiary to jednak 55 x 40 x 20 cm. Jeśli natomiast chodzi o wagę, to zazwyczaj bagaż podręczny może ważyć do ośmiu kilogramów. Trzeba przy tym pamiętać o ograniczeniach dotyczących przewozu płynów – można je bowiem transportować, ale tylko w pojemnikach, których maksymalna objętość wynosi 100 mililitrów. Dotyczy to m.in. żelów, past do zębów czy kremów. W przypadku żywności takich ograniczeń nie ma i można ze sobą w takim bagażu zabrać na pokład na przykład kanapki, owoce czy słodycze. Szczegółowe informacje dotyczące bagażów podręcznych znajdują się zazwyczaj na stronach internetowych przewoźników.
Osoby, którym zależy na tym, aby ich bagaż podręczny był zawsze zgodny z obowiązującymi normami, powinny zapoznać się z zasadami, jakie w tym względzie formułują poszczególne linie lotnicze. Informacje na ten temat zawarte są z reguły w regulaminach udostępnianych Klientom. Wskazane jest, aby znać wszelkie szczegóły związane z zasadami przewozu bagażu podręcznego, ponieważ z niedopełnienia norm mogą wynikać przykre konsekwencje – będziemy musieli zrezygnować z zabrania ze sobą niektórych rzeczy i stracić je bezpowrotnie, lub ponieść dodatkowe koszty.

Bagaż podręczny – bezpieczeństwo to podstawa

Należy także pamiętać, że ograniczenia związane z tą sferą są podyktowane również względami bezpieczeństwa. Samolot w dalszym ciągu pozostaje najbezpieczniejszym środkiem transportu, ale mimo to przewoźnicy dokładają wszelkich starań, aby jeszcze lepiej zadbać o komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Dlatego bagaż podręczny przygotujmy tak, by nikt nie miał do niego zastrzeżeń.

Copyright © BiletyLotnicze-24.pl