• Wiktor Kuszewski Wiktor Kuszewski
  • 27 maja 2020
  • 0 Comments

Obozy fotograficzne – kursy wakacyjne dla przyszłych fotografów

Obozy fotograficzne – kursy wakacyjne dla przyszłych fotografów

Obecnie fotografia jest praktycznie wszędzie. Wykorzystywana jest do reklamy, w sztuce oraz w modzie, na social mediach, a także w domach i na ważnych uroczystościach rodzinnych tworząc wspomnienia. Wiele osób pragnie robić zdjęcia poprawnie, po to aby ich portfolio robiło wrażenie. Fotografia staje się modna już wśród młodzieży. To młode pokolenie zaskakuje świetnymi pomysłami. Dzięki temu zdobywa popularność na wielu portalach typu Instagram czy Facebook. Obecnie młodzi ludzie jeszcze bardziej korzystają z dobrodziejstw fotografii, niż kiedykolwiek miało to miejsce. Teraz fotografem jest każdy – właśnie… tylko jak zostać dobrym fotografem i sprawić, by zdjęcia były naprawdę piękne i oddawały sens przekazu?

Organizatorzy turystyki zauważyli zainteresowanie fotografią, dlatego już od kilku lat dostępne na rynku są obozy fotograficzne. Cieszą się one dużym zainteresowanie osób w wieku 12-17 lat.

Obozy fotograficzne – dla kogo?

Obozy fotograficzne będą odpowiednie zarówno dla osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z fotografią, jak i dla tych już zaawansowanych. W fotografii chodzi przede wszystkim o praktykę, a jej na obozach fotograficznych nie brakuje. Grupy na obozach fotograficznych są niewielkie. Jest to zwykle około 8 osób. Dzięki temu prowadzący zajęcia może podejść do każdego uczestnika indywidualnie.

Obozy fotograficzne, a program.

Program obozów fotograficznym jest bardzo bogaty. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych fotografów, którzy w przystępny sposób wyjaśnią uczestnikom zasady ekspozycji oraz kompozycji. Po obozach fotograficznych już nikt nie będzie pracował w trybie auto, a na pełnym manualu, jak na profesjonalnego fotografa przystało.

Obozy fotograficzne gwarantują zapoznanie się uczestników z charakterystyką różnych dziedzin fotografii. Dzieci uczą się takich technik jak pejzaż, makrofotografia, fotografia przyrodnicza, sport, portret, fotoreportaż, architektura, zdjęcia nocne.

Obozy fotograficzne to także nauka o sprzęcie na którym uczestnicy pracują. Znajomość instrukcji obsługi jest kluczowa. Kadra podpowie do czeka służą wszystkie guziki, a także ja dopierać odpowiedni osprzęt (m.in. obiektywy, lampy, filtry).

Podczas obozów fotograficznych poruszane są również kwestie dotyczące historii fotografii, mistrzów fotografii, fotografii analogowej, lamp błyskowych i wiele więcej.

Obozy fotograficzne to także zajęcia związane z grafiką. Każdy fotograf powinien znać podstawy takich programów jak photoshop czy też lightroom. Dzięki pracy w tych programach można podrasować zdjęcia po ty by wyglądały jeszcze lepiej.

Obozy fotograficzne, a zabawa.

Oprócz zajęć związanych z fotografią na uczestników obozów fotograficznych czeka mnóstwo atrakcji. Zabawy integracyjne, wycieczki, konkursy, rozgrywki sportowe, ogniska, dyskoteki, wyprawy, gry terenowe, animacje – to i wiele więcej oferują obozy fotograficzne.

Obozy fotograficzne nad morzem lub jeziorami dodatkowo zapewniają codzienne kąpiele i plażowanie. Podczas obozów fotograficznych w górach uczestnicy mają okazję powędrować po górskich szalach i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Wystarczy wybrać ulubioną lokalizację i cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody.

Obozy fotograficzne zapewniają mnóstwo wiedzy z zakresu fotografii, a także zabawę i codzienną aktywność. Mogą być wspaniałym wstępem do przyszłego zawodu – a zawodów związanych z fotografią jest teraz bardzo dużo. Polecamy!

Lost your password?

User registration is disabled for now. Contact site administrator.