Bagaż podręczny

Najczęściej jedyny bagaż, jaki możemy wziąć ze sobą do środka samolotu, to właśnie bagaż podręczny. To głównie dlatego bardzo ważne jest odpowiednie spakowanie się, tym bardziej, że w większości przypadków bagaż podręczny nie wymaga od nas dodatkowych kosztów. Jest on wliczony w koszt biletu, w przeciwieństwie do bagażu nadawanego. Pomoc w pakowaniu bagażu podręcznego zapewnić może portal BiletyLotnicze-24.pl, gdzie znaleźć można wiele przydatnych, a często wręcz niezbędnych informacji. Na pewno warto do bagażu podręcznego spakować tylko te rzeczy, których z pewnością będziemy potrzebować w trakcie lotu. Są to chociażby niezbędne lekarstwa, żywność, a także przedmioty umilające podróż, jak gazeta czy książka. Warto pamiętać, że bagaż podręczny jest ograniczony zarówno pod względem wymiarów jak i wagi. W przypadku podejrzenia o przekroczenie dopuszczalnej wagi, mogą Państwo zostać poproszeni o zważenie bagażu podręcznego. Jednocześnie warto do bagażu podręcznego, który przecież będzie Państwu cały czas towarzyszyć, spakować wszystkie przedmioty posiadające większą wartość, jak na przykład biżuterię czy dokumenty. Do bagażu podręcznego dobrze też spakować delikatny sprzęt: laptopa, kamerę czy aparat fotograficzny. Dzięki temu można mieć pewność, że rzeczy wartościowe są blisko nas i prawdopodobnie nic im się stanie w trakcie lotu, ponieważ będą przez cały czas pod Państwa kontrolą.

Jakie wymiary powinien mieć idealny bagaż podręczny?

Wymiary najczęściej zależą od regulaminu danej linii lotniczej. Każda linia samodzielnie ustala wymiary danego bagażu, jednak najczęściej spotykane wymiary to jednak 55 x 40 x 20 cm. Jeśli natomiast chodzi o wagę, to, jak już wspomnieliśmy, bagaż podręczny jest ograniczony wagowo i zazwyczaj powinien ważyć nie więcej niż osiem kilogramów. Każdorazowo przed podróżą należy się upewnić jaki limit stosuje dany przewoźnik. Należy przy tym oczywiście pamiętać o ograniczeniach dotyczących przewozu płynów – dozwolony jest bowiem ich transport, ale tylko w pojemnikach, których maksymalna objętość wynosi 100 mililitrów, spakowane w w jednej przezroczystej, zamykanej torbie o pojemności nie przekraczającej 1 litra. W kontekście bagażu podręcznego dotyczy to na przykład żelów, past do zębów, aerozoli czy kremów. Można za to zabrać ze sobą w bagażu podręcznym zabrać na pokład samolotu na przykład kanapki, owoce czy słodycze. Szczegółowe informacje dotyczące bagażu podręcznego znajdują się zazwyczaj na stronach internetowych przewoźników. Warto je sprawdzić przed podjęciem decyzji dotyczącej danej linii lotniczej, aby później nie mieć problemów z wielkością czy wagą bagażu podręcznego.

Pewność przewozu bagażu podręcznego

Osoby, którym zależy na tym, aby ich bagaż podręczny był zawsze zgodny z obowiązującymi normami, powinny zapoznać się z zasadami, jakie w tym względzie formułują poszczególne linie lotnicze. Informacje na ten temat zawarte są zazwyczaj w regulaminach udostępnianych klientom na stronach linii lotniczych. Wskazane jest, aby znać wszelkie najważniejsze szczegóły związane z zasadami przewozu bagażu podręcznego. Linie lotnicze zwracają na to szczególną uwagę swoim klientom, ponieważ z powodu niedopełnienia norm mogą czasem wyniknąć przykre konsekwencje – będzie trzeba zrezygnować z zabrania ze sobą niektórych rzeczy i stracić je bezpowrotnie, lub ponieść nawet dodatkowe koszty.

Bagaż podręczny – bezpieczeństwo to podstawa

Należy także przede wszystkim pamiętać, że ograniczenia związane z tematem bagażu podręcznego są podyktowane głównie względami bezpieczeństwa. Samolot w dalszym ciągu pozostaje najbezpieczniejszym środkiem transportu. Mimo to przewoźnicy już od długiego czasu dokładają wszelkich starań, aby jeszcze lepiej zadbać o komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Dlatego bagaż podręczny należy przygotować przed podróżą w ten sposób, by w trakcie odprawy nikt nie miał do niego zastrzeżeń.

Copyright © BiletyLotnicze-24.pl