Image

Jak znaleźć tani bilet lotniczy?

Gdy zbliżają się wakacje myślimy o nich coraz częściej, jednak trzeba pamiętać, że jeżeli marzymy i planujemy wakacje gdzieś poza granicami kraju i chcemy skorzystać z transportu lotniczego musimy jednak pomyśleć o tym wcześniej. Dużo wcześniej. Jeżeli chcesz sporo zaoszczędzić na bilecie lotniczym to najlepiej zakupić go już zimą. Rozkłady letnie w liniach lotniczych pojawiają się przeważnie po nowym roku i właśnie wtedy warto już szukać tańszych biletów lotniczych. Z pomocą przyjdzie także jedna z wielu wyszukiwarek tanich lotów, która znajdzie za nas najlepsze i najtańsze bilety lotnicze, dostępne praktycznie na każdą kieszeń.

Wchodząc na stronę takiej wyszukiwarki będziemy musieli podać miejsce z którego będziemy chcieli wylecieć (albo podać kilka miast, a można nawet cały kraj uwzględnić), następnie podać zakres dat jaki nas interesuje np. podać nasz cały dwutygodniowy urlop, a następnie kierunek w jakim chcemy lecieć lub wybrać opcję Gdziekolwiek, aby zaszaleć i pomyśleć o kierunku podróży dopiero gdy zobaczymy ceny biletów. Wyszukiwarka znajdzie nam bezpośrednie oraz połączenia z przesiadkami (możemy także ustawić, że wolimy lot bez przesiadek – bezpośredni).

Możemy dowolnie zmieniać parametry lotu, sortować od najtańszych, wyszukiwarka pokazuje nam tylko dostępne terminy w podanym przez nas zakresie dat, możemy wybrać też że chcemy wypad tylko na weekend lub około weekendowy. Wyszukiwarki tanich lotów posiadają także opcję znalezienia taniego hotelu w tym samym terminie, więc możemy zarezerwować bilet lotniczy oraz hotel w jednym miejscu. Wyszukiwarek jest kilka, więc warto porównać także wyniki wyszukiwań w kilku takich serwisach, bo być może ceny będą się różnić (wyszukiwarki współpracują z liniami lotniczymi i ceny biletów dla pasażerów mogą się różnić). Później już wystarczy tylko zarezerwować bilet i opłacić i czekać na swój wymarzony urlop.