Odprawa

Odprawiamy się online

Masz już kupiony bilet lotniczy? Pamiętaj, aby przed odlotem wykonać odprawę. Wiele linii lotniczych szczególnie niskobudżetowych ma wymaganą odprawę tylko przez internet. Należy zapoznać się z warunkami, jakie obowiązują w naszej linii lotniczej, aby wpuszczono nas na pokład (przyjąć można że odprawa powinna nastąpić maksymalnie na 2h przed odlotem). Poniżej przedstawiamy jak to wygląda w poszczególnych liniach lotniczych. Każda linia może stosować swoje zasady, więc warto tego pilnować, szczególnie gdy lecimy daną linią po raz pierwszy.

Odprawa LOT

Odprawa LOT – Najłatwiejszym sposobem odprawienia się będzie odprawa online. Wystarczy wejść na stronę przewoźnika LOT i kliknąć w zakładkę Odpraw się online. Następnie podać numer rezerwacji lub biletu oraz nazwisko pasażera. Odprawy należy dokonać do 36h przed lotem.

Odprawa Ryanair

Odprawa Ryanair – odprawić się można najwcześniej na 30 dni od planowanego lotu oraz na maksymalnie 2h przed lotem. Odprawa wyłącznie przez internet, odprawa na lotnisku jest dodatkowo płatna. Wydrukuj kartę pokładową lub pokaż ją na ekranie swojego smartfona.

Odprawa Wizzair

Odprawa Wizzair – Odprawić się można na 30 dni przed planowanym lotem oraz maksymalnie na 3h przed planowanym lotem w przypadku wykupienia miejsca w samolocie.. Pasażer, który nie wykupił miejsca w samolocie może się odprawić na 48h przed wylotem. Odpraw się i wydrukuj kartę pokładową, przy bramce pokaż swoją kartę i dokument tożsamości nie później niż 30 minut przed planowaną godziną wylotu.

Chcesz w końcu przełamać barierę w mówieniu po anglielski? Wejdź na wpis http://poangielsku.com.pl/jak-przelamac-bariere-jezykowa-do-mowienia-po-angielsku/ w którym dowiesz się od czego zacząć.

Pamiętaj o terminie odprawy

Wiele lini lotniczych zamyka odprawę na 2 godziny przed wylotem!